GÜNDÜZ MAKYAJI YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMEK
  Ara Yap
  GÜNDÜZ MAKYAJI YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMEK
Okunma: 649

GÜNDÜZ MAKYAJI YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMEK

“ ”

GÜNDÜZ MAKYAJI YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMEK

Makyaj yapmak her zaman dikkat gerektiren bir konu olsa da gündüz makyajı kişiliği yansıtma da bir kimlik niteliği taşıdığından her zaman ustalık gerektirir. Gece makyajları, düğün ve ya özel günlerin makyajları çoğunlukla profesyonel ellere bırakılır ve doğru sonuçlar alınabilir. Fakat gündüz makyajını çoğu bayan kendisi yapar ve bazen hatalar yapılabilir.

Gündüz makyajında hata yapılınca güzel bir görüntüden çok komik ve sinir bozucu bir görüntü oluşabilir. Bu yüzden bu makyajın püf noktalarını ve nelere dikkat etmek gerektiğini bilmek gerekir. 

Öncelikle işe başlamadan önce yüzünüzü mutlaka temizleyin ve bir miktar nemlendirin. Kendinize mutlaka gündüzleri kullanabileceğiniz iyi bir temizleyici ve nemlendirici edinin. Gündüz makyajında en temel nokta makyajı gece makyajından ayırmaktır. Unutmayın günlük yaşantınızda iş yerinde, okulda veya arkadaş ortamlarında gündüz çok abartılı makyajlar yapmanız abartıya kaçar ve genelde pek çok insan bundan hoşlanmaz. Bu yüzden gündüzleri daha çok sağlıklı, doğal ve kusursuz görünmek için çaba harcanmalıdır.

Amaç doğallığı kaybetmemek olduğundan göz kaleminden maskaraya, ruja ve fondötene kadar her şey cilt rengine uyumlu seçilmelidir.
Gün ışığı cildin kusurlarını çok daha net gösterdiğinden yüzünüze fondöten ve pudra gibi ürünler süreceksiniz bu ürünlerin mutlaka en iyi olanlarını seçin.

Kaliteli ürünler fazla para ödemeye sebep olsa da içeriği iyi olduğundan ciltte bir maske gibi değil cildin bir parçası gibi görünür. Fondöten ve pudraları asla elle değil özel fondöten süngerleri veya fırçalarıyla sürün. Fondöten yerine daha sağlıklı şeyler istiyorsanız gündüz doğallığı daha çok ön plana çıkaran BB kremleri kullanın.

Bu kremler hem doğal gösterir, hem cildinizi güneşin zararlı ışıklarından koruyarak aynı zamanda güneş kremi özelliği taşır. Cilt yağlı ise bunlar yerine transparan pudraları da kullanabilirsiniz.

Yüzünüz çok soluksa hafif renklerde allıklar kullanın ama çok koyu olmasından kaçının. Bunları da yine fırça yardımıyla sürün. Göz makyajı yaparken asla koyu tonlar kullanmayın. Gerek göz kalemin de gerekse farda açık tonları tercih edin. Koyu renk sürecekseniz dahi asla çok belirgin yapmayın.

Maskarayı yoğun uygulayarak gözü veya ruju yoğun uygulayarak dudağı ön plana çıkarın. Ruju her zaman dudağın doğal rengine uygun seçin. İsterseniz ruj yerine dudak nemlendiricileri kullanın.

Gündüz makyajında bej, açık kahve, kırık beyaz gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Bu makyajda simli olan ürünlerden kaçının. Simli olanlar daha çok abartılı göstermek için kullanıldığından gece makyajına daha uygundur.

Makyajı uyguladığınız bütün ürünleri her zaman hijyenik tutun. Düzenli olarak yıkayın ve çok eskimesine fırsat vermeden yenisini alın. Makyaj ürünlerini hiçbir zaman 3 aydan fazla kullanmayın.

Her şeyden öte kendi güzelliğiniz farkına varın.

Güzel günler…

Benzer Haberler

  Yorumlar


Tweet