güzel kaşlar için öneriler
  Ara Yap
  güzel kaşlar için öneriler
Okunma: 681

güzel kaşlar için öneriler

“ ”

güzel kaşlar için öneriler

Mükemmel kaşlar her kadının istediği, yüz  güzelliğini vurgulayan önemli detaylar arasındadır. Kaşlarınızı harika yapmak aslında çok zor değil.Bazı makyaj ve güzellik yöntemleri ile sizde hayalini kurduğunu mükemmel kaşlara ulaşabilirsiniz.

İlk olarak kullandığınız cımbız çok önemli

Kaşınızın şekline bozmamak ve daha düzgün kaşlarınızın büyümesini sağlamak için kaliteli bir cımbız kullanmanız şart. İyi bir cımbız ile kaşlarınızı şekillendirip aldığınızda daha sonra çıkan kaşlarınız da daha düzgün olacaktır.

Kaşlarınızı yüzünüze yakışmayan yapay bir görünüme sokmayın

Çok fazla kalın bırakılmış yada çok fazla ovallik verilmiş kaşlar sizi oldğunuzdan çirkin ve yaşlı gösterebilir.Kaşlar yüzün aynasıdır.Mutlaka yüz şeklinize uygun bir kaş modeli kullanmalısınız. Kaşlarınızı kalem ile fazla kalınlaştırmak veya çok ince almak çok demode bir görünüm de yaratır.

Boşlukları doldurun

Kaşlarınız az ise ve aralarda boşluklar varsa , kaş renginize uygun bir kaş kalemiyle bu boşlukları boyayın.Çok koyu ve kalın uygulamalardan uzak durun. Yüzünüzü sert ve kötü gösterebilir.Sadece boşluk kısımlara çok hafif bir dokunuş yapın.

Kaş tarağı ile düzeltin

Kaşlarınızın hoş ve düzgün görünmesi için kaş tarağı ile tarayın. Vazelini parmağınızın ucuna sürüne ve kaşlarınıza düzgün bir şekil verin.Vazelin hem kaş bakımınızı yapacak hemde kaşlarınızın düzgün durmasını sağlayacaktır.

Aydınlatıcı kalemle son dokunuşu yapın

Kaş kısmınızın altını daha aydınlık ve canlı bir görüntü vermesi için,bu bölgeye aydınlatıcı kalem veya far kullanın. Kaşınızın altına far sürmek ayrıca gözlerinizde daha canlı ve ışıltılı bakmasını sağlar.

Benzer Haberler

  Yorumlar


Tweet