her kadına yakışacak makyaj teknikleri
  Ara Yap
  her kadına yakışacak makyaj teknikleri
Okunma: 680

her kadına yakışacak makyaj teknikleri

“ Her kadına yakışan makyaj teknikleri Bu makyaj tekniklerini kullanarak içiniz rahat bir şekilde dışarı çıkabilirsiniz.Çünkü bu makyaj uygulamaları her cilde ve her yüz şekline yakışıyor. Yalnızca esmer ya da beyaz tenli olmanıza gerek yok! İşte tüm kadınlara yakışan makyaj teknikleri… Profesyonel makyaj artistleri tüm kadınlara yakışan makyaj teknikleri açıklıyor.Kedi gözü makyajı, doğal makyaj, Metalik makyaj her kadının teninde ve yüzünde harika görünüyor. ”

her kadına yakışacak makyaj teknikleri

Kedi gözü makyajı

Birkaç sezondur en çok  trend olan kuyruklu kedi gözü makyajı tüm kadınlara yakışan en güzel makyaj tekniklerinden.Klasik eyeliner makyajını daha belirgin ve uzun sürerek yapılan bir makyaj stili.Kedi gözü makyajı kadınların bakışlarınızı daha çekici ve gizemli yaptığı gibi gözleri vurgulayan en etkili göz makyajı arasında.

Doğal makyaj

Doğal makyaj bu kış güzellik trendlerinin başını çekiyor.Çok abartılı olmayan doğal görünümlü makyaj modelleri her kadında güzel duran makyaj tekniği.Sizde bu trendi bu sonbahar makyajınıza yansıtabilirsiniz.Hafif bir rimel ve göz kalemi, dudak renginize yakın bir ruj ile doğal güzelliğinizi yansıtabilirsiniz.

Metalik  makyaj

Metalij gözlerin en belirgin  özelliği her kadını daha baştan çıkarıcı bir hale dönüştürmesidir. Metalik tonlarda  Işıltılı bir  far ve belirgin bir gözaltı kalemi veya eyeliner ile bu ihtişamlı gözlere sizde kavuşabilirsiniz.Her ten rengine yakışan metalik makyaj tonları eminim sizde de harika duracaktır

Kırmızı Ruj Seçimi İçin İpuçları

Tüm seçenekleri göz önünde bulundurularak değerlendirilen kırmızı ruj seçimi, sizin için en doğru ruj görünümünü verir.
ezici görünebilir.cilt rengine uygun en uygun ruj seçimi için bazı kurallar vardır.Makyaj uzmanlarınında önerdiği kırmızı ruj seçmek için bilinmesi gereken bilgilerden en önemlilerine sizler için sitemizde yer verdik.Kırmızı ruj seçimi için bilinmesi gereken kurallar nelerdir ?

1. CILDINIZ RENGİNİ BAZ ALIN

Kırmızı rujun satın alınmadan önce en  doğru ton  seçimi söz konusu olduğunda, ilk ve en önemlisi cildinizin rengini düşünmektir.Çoğu makyaj uzmanı herkes kadına tam bir kırmızı rengin yakışmadığını söylüyor.Ama bunun tonlarından kendiniz için uygun olanı bulabilirsiniz.  Eğer soluk bir cilde sahipseniz, pembe tonları karışımı bir kırmızı arayın. Eğer koyu bir cildiniz varsa, turuncu-kırmızı karışımı rujlar muhtemelen size çok daha iyi yakışacaktır.

2. PARLAKLIĞINA DİKKAT ET

Kırmızı rujun birkaç tonunu dikkate aldığınızdada, her biri ne kadar parlak düşünün. Parlak olanlar doğal soluk cilt üzerinde daha uyumlu görülecek.Koyu ciltlerde ise çok belli olmayacak… Satın alacağınız kozmetikçide bir test ruju mevcut değilse, satış temsilcisinde bilgi almalısınız.

3. SAÇ RENGINİ BAZ AL

Sen kırmızı ruj  satın alırken  saç renginide düşünmelisin. Tavsiyemiz, birçok makyaj uzmanlarınında önerdiği  sarışınlar için o hafif mat bir görünüme sahip parlak kırmızı ruj rengidir. Koyu saç rengi olanlar için ise, derin kırmızılar harika görünüyor. Bordo ya da şarap renkli ruj renklerinide denemelisiniz.Kızıl saçlar için ise mercan ruj renkleri daha uygun olur.

4. GÖZ MAKYAJI TEKNİĞİNİZ ÖNEMLİ

Çoğu makyaj uzmanlarına göre seçtiğiniz ruj rengi, göz makyajı tekniğinizle uyumlu olması gerektiğini söylüyor.  Eğer kırmızı ruj tercih edecekseniz, göz kapağının üstünde  nötr bir renk sürüp  ve siyah rimelinizi çift kat uygulayıp makyajınızı bitirmelisiniz.

5. NE GIYDIĞINIZ ÖNEMLİ

Kırmızı oldukça klasik bir ruj rengi ve hemen hemen her şey ile harika görünüyor. Siyah ve koyu renkli kıyafetler ile çok uyumlu bir ruj rengi.Özellikle sonbahar kış aylarında siyah kombinleriniz de sürmek için çok ideal.

 

Benzer Haberler

  Yorumlar


Tweet