Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl
  Ara Yap
  Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl
Okunma: 585

Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl

“ İnsanlar gerek hastalıktan ya da fit bir görünüme sahip olmak için zayıflamak isterler. Bunun için değişik yöntemlere başvurmaktadırlar. Örneğin bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Bir de bizim size olan önerilerimize göz atmaya ne dersiniz? ”

Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl

  • Kilonuza ve enerji ihtiyacınıza göre diyet listesi belirlenir. Günde çok koşuşturma yaşıyorsanız alınacak kalori miktarı azıcık arttırılabilir. Fakat ev hanımı veya masa başı çalışanıysanız Almanız gereken kalori 1300-1700 kcal. aralığındadır. Bu oranı geçerseniz kilo alımı başlar.
  • Diyette kilo vermek için sabırlı, ısrarlı olun ve motivasyonu yüksek tutun. 
  • Eğer 10 kilonun üstünde bir kilo vermek istiyorum düşünceniz varsa kesinlikle bir uzmana danışın. Yanlış bedende yapılan şok diyet programları bünyenize zarar verebilir. Örneğin: Şeker düşmesi, tiroid, guatr, kabızlık, halsizlik. Zaten almanız gereken kaloriyi hesaplamadan nasıl diyet yapmak ve kilo verme olabilir?
  • Günlük alınması gereken kalori miktarınızı belirleyerek, bunun üstüne çıkmayın. Bir kadının günlük alması gerekli miktar ise 1200-1700 kalori kadardır. Bu kişinin cinsiyetine, yaşına ve aktivitesine göre değişiklik göstermektedir. Fakat 1200 değerinin altına düşmemesi gerektiğini uzmanlar söylüyor.
  • Çok fazla televizyona bağlı kalıp saatlerce koltukta oturmayın, yürüyüş yapın! Olmadı bakkala gidin ama merdiven inip çıkın üşenmeyin! Sonra kilo vermek istiyorum ama olmuyor demeyin. Kadınlar cam silerken bile istikrarlı yaptığında egzersiz hareketleri yerine geçer. Ama nasıl demeyin, bir kaç kalça basen, bel bölgesini döndürerek yapılan hareketler yağ yakmanıza katkı sağlar.
  • Günlük en az 1,5-2 litre kadar su tüketmek gerekir. Buna diyet listesi yaparken de dahil. 3 litrenin üzerine çıkmamaya çalışın. Sağlıklı değer budur.
  • Yemek yerken bir anda karın doyurmak için yerseniz kilo vermek istiyorum ama olmuyor veremiyorumdiyebilirsiniz. Diyetinizi sık sık ve ara öğünlerle desteklemelisiniz.
  • Kilo vermek için bir diğer ne yapmalı sorusuna doğal ve sağlıklı beslenin diyebiliriz. Çok mu banel oldu? Sağlıklı beslenmek kişinin kendini tanımasıyla oluşur. Siz tün gün oturup normalde çok hareket eden bir kadının alması gereken kaloriyi alırsanız vücudunuz kilo alır. Kilo vermek için besinlerin ve yiyeceklerin kalori değerlerine özen gösterin.
  • Zayıflamak istiyorum diyorsanız bilinçli bir liste yapın. Gün içerisinde yiyecek saatine kadar not edin ve bu programa uyun. Kilo verme yolları arasında etkili bir tavsiye.

Benzer Haberler

  Yorumlar


Tweet