Türkiye kalıp sabundan vazgeçmiyor!
  Ara Yap
  Türkiye kalıp sabundan vazgeçmiyor!
Okunma: 559

Türkiye kalıp sabundan vazgeçmiyor!

“ Osmanlı'dan günümüze Türk Hamamı kültürü ile hayatımızda yer edinen kalıp sabun, kişisel temizlik denince akla ilk gelen ürünlerden. ”

Türkiye kalıp sabundan vazgeçmiyor!

Türkiye'nin %85'i kalıp sabunla temizleniyor. Sadece kalıp sabun ile saçlarını yıkayanlar ülke nüfusunun %13'ünü oluşturuyor.Saç temizliğinde hem kalıp sabun hem de şampuan tercih edenlerin oranı ise %24. Avrupa'da kişi başına 4 kg kalıp sabun tüketilirken ülkemizde sadece 1,7 kg seviyesinde.

Kalıp sabunun kültürümüzle özdeşleştiği düşünülmesine rağmen Avrupa'daki tüketimden az olmasının nedeni maalesef yıkanma alışkanlığımıza bağlanıyor. Ayrıca antibakteriyel sabunların sıkça tartışıldığı günümüzde, batılı ülkelerde doğal kalıp sabuna dönüşle bahsedilen tüketim oranı giderek daha da artıyor.

Ülkemizde de doğal sabun olan The Sabun, doğal sabun arayışında olanlar için oldukça zengin ve farklı bir dünya vaat ediyor. Çocukluğumuzun unutulmaz mis gibi beyaz sabun kokusundan şeftali, vişne gibi meyve kokularına,gül ve baharat kokusundan afrodizyak etkili çikolata kokusuna kadar tecrübe etmeye değer alternatifler sunuyor. Kabak lifli sabunlar, tıraş sabunları, aromaterapik masaj mumları, banyo tuzları, kolonyalar ile de ürün gamını genişleten The Sabun, hem kurumsal hem de bireysel müşteriler için de hediye alternatifleri sunuyor.
The Sabun kurucu ortağı Serdar Kemal; ülkemizde sabun tüketiminin gelişmiş ülkelere göre geride olduğunu düşünüyor. Çocuklarımıza kazandıracağımız el yıkama alışkanlığı ile yıllık tedavi masrafı 40 milyon doları bulan ishal, zatürre gibi hastalıkları en ucuz yoldan önlemenin mümkün olduğunu belirtiyor.

Benzer Haberler

  Yorumlar


Tweet