YILBAŞINDA NE GİYEBİLİRSİNİZ
  Ara Yap
  YILBAŞINDA NE GİYEBİLİRSİNİZ
Okunma: 618

YILBAŞINDA NE GİYEBİLİRSİNİZ

“ ”

YILBAŞINDA NE GİYEBİLİRSİNİZ

Şimdiden yılbaşı planları yapılmaya başladı bile. Artık herkes yılbaşında nerelere gideceğini, beler yapacağını ve en çokta neler giyeceğini düşünüyor. Bütün sokaklar en güzel kıyafetlerini giyiniyor. Mağazalar, ağaçlar, eşyalar bile süsleniyor. Yeni bir umut, güzel gelecek günlerin hayali ve günlerin güzelliğini koruması hayaliyle.

Yeni bir yıl ne getirir ya da bizden neler alır bilemeyiz. Ama siz o gün, yılbaşı gecesinde her şeyi unutun ve o günü kendinize ayırın. Giyinin kuşanın ve istediğiniz gibi eğlenin. Ama dikkat edin her yer hediye paketi formunda hazırlanmışken siz de öyle görünmeyin. Peki, nasıl görünebiliriz, yılbaşı gecesinde neler giyebiliriz? Eğer yılbaşını evde kutlayacaksanız, evin rahat formuna uygun tulumlar veya şortlar giyebilirsiniz. Evde olduğunuz için rahatlığa kapılıp eşofman vb. şeyler giymeyin. Tayt üzeri ışıltılı veya pullu bir bluz tercih edebilirsiniz. Hem sade hem şık olun. Yılbaşını bir balo salonunda veya otelde geçirecekseniz, balo salonu şıklığına yakışır uzun elbiseler giymelisiniz. Elbiseler çok az taş işlemeli, yerde sürünen elbiseler olabilir. Sırt dekoltesi veya göğüs dekoltesi olan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Uzun ve güzel bacaklarınız varsa bacak dekoltesi de verebilirsiniz. Elbisenizin yaka kısmı açık ise taşlı kolyelerle süsleyebilirsiniz. Bu elbiselere de en çok dağınık topuz modeli yakışır. Ama çok abartılı görünmemeye dikkat edin. Uzun elbiseler zaten yeterince gösterişlidir.

Yılbaşını herhangi bir restoranda geçirecekseniz, mini elbiseler başta olmak üzere pantolon üzeri şık ipek bluzlar tercih edilebilir. Veya smokin ceketleri de kullanabilirsiniz. Deri pantolonları da kullanabilirsiniz. Baştan aşağı parlak olmamaya, abartılı makyajlar kullanmamaya özen gösterin. Elbiseniz parlak ise üstüne alacağınız ceket veya şal mat olmalı, pantolon parlaksa bluzunuz sade veya tam tersi olmalıdır. Ofis yılbaşı partisine gidecekseniz, deri kısa etekleri, tu-tu etekleri, skinny pantolonları tercih edebilirsiniz. Dantel bir elbisenin üzerine deri ceket veya peblum etek üzerine deri ceket kullanabilirsiniz. Mini giydiyseniz üst tarafın dekolte olmasına izin vermeyin. Dar pantolon üzerine tekrar dar kullanmayın. Bunun yerine alt dar üst salaş uygulamasını yapın.

Hepsinden öte moda akımlarından uzak, kendi tarzınızı yakalamaya çalışın. Şık olmaya niyetli iken abartılı ve komik olmayın.

Şimdiden iyi seneler.

Benzer Haberler

  Yorumlar


Tweet